גודל גופן

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה

סוגי מכשירי שמיעה בשוק – יתרונות חסרונות וכיצד לבחור

בזמן שהמודעות לשימוש במכשירי שמיעה עולה, הן בעזרת קמפיינים של משרד הבריאות, קופות חולים וכן מכונים וחברות שמוכרות מכשירים אלו, זה הזמן לבדוק אילו סוגי מכשירים יש, מה היתרונות והחסרונות של כל מכשיר וכיצד יש לבחור אותם.

לפני שנתחיל רק נסביר בקצרה מהי הדרך שעומדת לפנינו כשאנחנו רוצים לבחור מכשיר שמיעה. כאשר אנחנו ניגשים לבדיקת שמיעה ומתברר שחלה ירידה ביכולת השמיעה שלנו, קלינאי תקשורת שמבצע את הבדיקה, מתאים לנו מכשיר שמיעה על פי הגיל והצרכים שלנו. אנחנו לוקחים ממנו את הטופס והולכים אל מכון שמיעה שם מציגים לנו את המכשירים שיש ומתאימים לנו מכשיר לאוזן. כל מכשיר שמיעה עולה אלפי שקלים, אך קופת חולים עוזרת לנו בתשלום באופן חלקי.

בשוק קיימים מספר סוגים של מכשירי שמיעה

מכשיר שנמצא בתוך האוזן – מדובר על מכשיר בלתי נראה, מרכיבים אותו בתוך תעלת האוזן, הוא מאפשר לשמוע צלילים בצורה חדה בלי לפגוע בתפקוד של האוזן החיצונית. היתרון שלו שהוא מאוד נוח, קל ובלתי נראה. מצד שני, הוא נחשב למכשיר יקר שעלותו יכולה להגיע ליותר מעשרת אלפים שקלים.

מכשיר מאחורי האוזן – מכשיר שמיעה שחלקו מורכב מאחורי האוזן ובעזרת אוזנייה מעביר את הצלילים והקולות לאוזן. מותאם בעיקר לאנשים שחלה אצלם ירידה דרסטית בשמיעה. מדובר על מכשיר מאוד נוח ויש להם מגבר חזק. המכשיר גם עובד שעות רבות בלי להחליף סוללות. הבעיה היא, שלא מדובר במכשיר אסתטי למי שמחפש אחד כזה.

מכשיר בהתאמה – מדובר על מכשירי שמיעה שאינם נועלים את תעלת השמע, הוא לא בולט ומאוד נוח להרכיב אותו. מדובר על מכשיר שמותאם לרוב למי שסובל מירידה בשמיעה בגילאים מתקדמים ופחות לצעירים.

מכשיר עם מגבר – סוג מכשירי שמיעה מתקדם שמתקינים אותו מאחורי האוזן ומאפשר שמיעה ברמה גבוהה. משלב יכולות שונות של מכשירים אחרים בעוצמה הרבה יותר גבוהה. חסרונו זה המחיר היקר שלו. מכשיר בסיסי עולה אלפי שקלים.

במהלך השנים חלו שינויים שונים במכשירי שמיעה, הן מבחינת עוצמות השמיעה, יכולת הקליטה של המגברים, מיקרופונים חדשים, כמו כן נוספו מנגנונים חדשים לזיהוי קולות ומסננים לסינון רעשים. יחד עם הזאת הבסיס נשאר דומה מבחינת מיקום המכשיר.

כאשר אתם קונים מכשיר שמיעה מומלץ לוודא לא רק כיצד הוא עובד והאם הוא מתאים לכם, אלא דברים נוספים שיכולים להשפיע על תפקודו ועל ההחלטה שלכם אם לבחור בו או במכשיר אחר. למשל אופי הטיפול בו, עלות החלפת חלקים, כמה זמן הוא מחזיק, כל כמה זמן נדרש לשדרג אותו, עלות אחזקה ועוד.

את כל התהליך יש לבצע אל מול המכון איתו אתם עובדים וכן מול קלינאי התקשורת שלכם.אנחנו ממליצים בחום לא לבחור לבד מכשירי שמיעה אלא רק באמצעות גורם מקצועי ומוסמך.

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה