גודל גופן

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה

אשפוז יום לאחר טיפול דיאליזה

מסגרת אשפוז יום מיועדת לחולים שזקוקים למגוון של טיפולים שיקומיים על בסיס יומיומי, חולים שאינם צריכים השגחה בזמן האשפוז.

| 20.03.17

מסגרת אשפוז יום מיועדת לחולים שזקוקים למגוון של טיפולים שיקומיים על בסיס יומיומי, חולים שאינם צריכים השגחה בזמן האשפוז. קופות החולים למיניהם מפעילות את המרכזים לאשפוז היומי, כשמטרתו העיקרית של האשפוז היומי להוות מסגרת לשיקום אינטנסיבי לחולים הזקוקים לשיקום, אבל אינם צריכים את האשפוז הרציף של יום ולילה כמו בביה"ח, אך עדיין מקבלים את הטיפול הרפואי והשיקומי כמו אשפוז בבית חולים.

יתרון גדול באשפוז יום הוא שהחולה מקבל את המסגרת הטיפולית לה הוא זקוק, אך ניתנת לו האפשרות לחזור לביתו ולשמור על שיגרת חיים ועצמאות כשל אדם בריא.

מסגרת אשפוז יום – דיאליזה                                                                                         

אשפוז יום מיועד למטופלים שסובלים מליקוי כושר בתפקוד שלהם, בעצמאות שלהם ממגוון פגיעות רב מערכתיות, פציעות קשות במלחמות, אירועי טרור, תסמונות כאב כרוני, בעיות אורתופדיות ועוד.  אשפוז יום מסייע לטפולים נוספים, כגון חולים שסובלים ממחלת כליות כרונית, שזקוקים לטיפול תוך ורידי וניקור נוזלי גוף, באשפוז יום החולה מקבל טיפול אימונולוגי מורכב שמיועד למחלות כליה ראשוניות, כמו כן, אשפוז יום מהווה טיפול ראשוני שהוא נדרש כהכנה להשתלת כליה, בכדי למנוע את דחיית הכליה המושתלת. במסגרת היחידה לאשפוז יום נעשה תהליך האבחון ותהליך הטיפול והשיקום.

הטיפולים שמקבלים חולים במסגרת אשפוז יום                                                                  

החולים יקבלו במסגרת האשפוז טיפול על ידי אחות מוסמכת ומעקב אחרי כל מחלות הרקע, כמו כן החולה יקבל הדרכה על מצבו, מענה לשאלות, חבישות וטיפולים שונים וספציפיים לכל מטופל. כמו כן החולה יקבל פיזיותרפיה על ידי מכשירים מכניים וחשמליים לשיפור רמת התפקוד והניידות, בשיפור קואורדינציה, טווח תנועה, כוח סיבולת. החולים יקבלו טיפול של ריפוי בעיסוק במטרה להחזיר אותם לאט לאט למיומנויות, לתפקוד יומיומי בבית ובעבודה, ולשיפור התפקוד הפיזי. כל חולה יקבל במסגרת האשפוז פסיכולוג שיקומי שכולל ייעוץ, טיפול, את כל התמיכה הרלוונטית והכוונה בהתאם למצבו האישי.

במסגרת אשפוז היום נוכחת עובדת סוציאלית שתהייה אחראית להעניק את התמיכה והליווי לכל מטופל, היא תהייה לעזר במתן ייעוץ חשוב לחולה, בנתינה של שירותים שהחולה זכאי להם ועוד. עוד יקבל חולה שמגיע למסגרת האשפוז יום, טיפול בריפוי הדיבור, זאת ניתן על ידי קלינאית תקשורת מוסמכת שתסייע לטיפול בהפרעה בדיבור ובשפה ושיקום של יכולת הבליעה.

במסגרת אשפוז יום ניתנת לכל חולה את התמיכה הרגשית והפיזית לה הוא זקוק כשבהמשך היום הוא חוזר לביתו ומנסה אט אט לחזור לשגרת חיים מלאה.

קרא עוד: דיור מוגן

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה