סודות הטיפוח בגיל הזהב

אישה גימלאית מחייכת

אף פעם לא מאוחר מדי להשקיע בטיפוח. הגיל כמובן נותן אותותיו בעור הפנים ועור הגוף – בוודאי תשימו לב שהעור רפוי יותר ויש הבדלי פיגמנטציה בדמות כתמים עמוקים, הקמטים חורשים את הפנים ועוד תופעות שמבשרות על כך שהשנים עוברות.
הבשורות הטובות הן שיש הרבה מאוד תכשירי טיפוח ייעודי לגיל הזהב להגמשה, החזרת החיות והברק לעור בליווי ניחוחות נעימים והענקה של תחושה כללית מענגת להפליא.
לפניכן מספר טיפים והמלצות על הרגלי טיפוח נכונים ומוצרי טיפוח להזנת העור בגיל השלישי.

התאמת המוצר לסוג העור

עור הפנים שלנו משתנה מאוד במהלך השנים ומי שאובחנה בעבר כבעלת עור פנים שמנוני, עשויה לגלות שכעת עור פניה נחשב לעור פנים יבש וכדומה. חשוב לאבחן מחדש את עור הפנים ולהתאים מוצרי קוסמטיקה בהתאם: לרוב בגיל הבוגר עור הפנים יבש ומחוספס ודורש מוצרי טיפוח עשירים בלחות. מומלץ לבצע טיפוח יסודי על בסיס יומיומי כדי לשמור על גמישות העור מניקוי בתחליב פנים ועד משיחת קרם יום ולילה. כדאי להעדיף קרמים בעלי אפקט מתיחה להשגת תוצאה מודגשת יותר. כמו כן, ניתן להשתמש בקרם פילינג לילה להמסת התאים המתים והמרצת פעילות הרקמות התת עוריות.

שמירה על הפנים מפני השמש
כל חשיפה לשמש עשויה להשפיע באופן משמעותי על עור הפנים והגוף – הופעת כתמים, אדמומיות ועד קילופים מציקים בעור ואפילו צלקות. בחרו לעצמכן מוצרי הגנה מפני השמש בעלי מקדם הגנה גבוה לפחות של SPF ייעודי לפנים וייעודי לגוף, כיוון שלרוב תכשירי ההגנה מפני השמש הייחודיים לעור הפנים מכילים גם תוספת לחות מרעננת.

טיפול בכתמי פיגמנטציה
בין אם מדובר במטען גנטי, חשיפה מרובה לשמש או פשוט מחוגי הזמן שמשתקפים בעור הפנים – כתמי עור הן בעיה אסתטית נפוצה בקרב בנות ובני גיל הזהב. מומלץ לטפל בהופעת הכתמים ברגע היווצרותם אך גם לאחר מכן כדאי להשקיע בטשטושם באמצעות מוצרי טיפוח בעלי ריכוז גבוה של ויטמין C הידוע בויטמין שמפחית את כמות המלנין, במיוחד כשהוא מגיע בצורת סרום לספיגה מקסימאלית בעור. כמו כן, ויטמין C מכיל לחות לשמירה על סיבי הקולגן ומגביש את האלסטיות של העור.

להיאבק בקמטים
הופעת הקמטים משתנה מאדם לאדם הן בצורה, בכמות ובעומק. קיימים טיפולים שונים למילוי קמטים באמצעות הזרקות אך גם תכשירים שונים לטשטוש קמטים רובם ייעודיים בהתאם נבחרים בפנים והגוף לשיפור מיצוק והתחדשות העור מהמצח דרך הצוואר ועד המחשוף. חשוב מאוד לעקוב אחרי הוראות השימוש המדויקות ולשלב בין מוצרים לטיפוח יום ולילה, שרובם מבוססים על נוגדי חמצון עוצמתיים כמו חומצה היאלרונית שהינה תרכובת ייחודית שעוזרת להגברת הלחות בעור, רמת קלציום גבוהה לשיקום האפידרמיס, ויטמין A המסייע בשיפור הקמטים העמוקים וויטמין E שנחשב לנוגד חמצון לייצוב הקרום של התא והאטת תהליך ההזדקנות.

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן