הכנות לקראת המעבר לדיור מוגן

זוג גימלאים מחובק מחוייך

סביבות המגורים האטרקטיביות של מתחמי הדיור המוגן העכשוויות מציעות איכות חיים גבוהה מאוד בשילוב פעילויות חווייתיות, קולינריה משובחת, השגחה צמודה וחיי חברה לצד אנשים בגילאים דומים. אם גיבשתם החלטה סופית לעבור לדיור מוגן בקרוב, יש לנו מספר טיפים חיוניים לקראת ביצוע המעבר מהבחירה לאן לעבור דרך כיצד לטפל בנכס הקיים ועד מה להביא עמכם לדירה החדשה.

לאן אתם עוברים? בחירה במתחם דיור מוגן
הבחירה במתחם הדיור המוגן הספציפי המתאים לצרכים האינדיווידואליים שלכם חשובה מאוד להמשך איכות חייכם. תוכלו לצאת לסיור מודרך בין מתחמי הדיור השונים בסביבה המועדפת עליכם: זאת לרוב פונקציה של הישארות בסביבה המוכרת לכם או במקום הקרוב לילדים ולנכדים כדי לשמור על קרבה גיאוגרפית למשפחה הקרובה. בדקו במתחמי הדיור את רמת הבטיחות, סגנון ועיצוב ומפרט הדירה, שירותי הדיירים, פעילויות חברתיות, שירותי בריאות, תזונה וכמובן חוזה ועלויות. לאחר השוואה בין המתחמים השונים תוך כדי התאמה אישית למה שאתם מחפשים עבור עצמכם, תוכלו להגיע להחלטה הנכונה ולבחור גם תאריך כניסה.

מה יקרה לנכס שלכם? אפשרויות מימון על חשבון הבית
אם אתם חיים כרגע בדירה או בית משלכם, עליכם להחליט מה לעשות עם הנכס הקיים. מרבית האנשים שעוברים לדיור מוגן מוכרים את הנכס הקיימים או משכירים אותו ועל חשבון הכנסות אלה מממנים את השהייה בדיור מוגן. יתכן שתרצו לשמור על הנכס לילדים או לנכדים או אולי אפילו אחד מהם יהיה מעוניין לעבור פנימה. חשבו מבחינה כלכלית איזו החלטה תשתלם לכם במיוחד תוך כדי התחשבות כמובן בצרכי המשפחה. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לעבור למתחם ללא קשר בתאריך מכירת, השכרת או העברת הנכס, תוכלו לעשות זאת ולטפל בנושא בשלט רחוק תוך כדי מעבר או לאחר המעבר.

איזה חפצים ילוו אתכם בהמשך? סדר וארגון לקראת המעבר
הגעתם לשלב האריזה, אך לפני שאתם מכניסים את הכל לארגזים או נעזרים בשירותי ארגון לקראת מעבר לדיור מוגן, עליכם להחליט מה בעצם עובר אתכם זאת בהתאם למפרט הטכני של הדירה אליה אתם עוברים בדיור המוגן. ישנן דירות מאובזרות היטב כך שלא בהכרח תצטרכו להביא עמכם רהיטים או אביזרים מסוימים שחשבתם לשנע. בדקו מה הם החפצים שיעברו אתכם כמו למשל, אלבומי תמונות, מגוון כלי מטבח, מצעים וכמובן בגדים, נעליים, מוצרי טיפוח ודברים לשימוש יומיומי. בדקו אפשרות אחסון חפצים שלא משתלם לכם להביא למתחם או אם אתם עוברים מבית גדול לדירה כמובן שלא יהיה מקום לכל מה שצברתם עד כה, אפילו ערימות ספרים ופריטים נוספים, יתכן ששווה לכם לאפסן אצל הילדים או במחסנים להשכרה. כמו כן, חשבו על המעבר לדיור מוגן כאל התחלה חדשה ויתכן ותרצו לצורך המעבר להתחדש בחפצים אחרים המותאמים יותר לדירה אליה אתם עוברים.

 

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן