הרצאות לגמלאים

תמונה של הרצאה בפאלאס

לבני הגיל השלישי נושאי עניין רבים ומגוונים בדיוק כמו לבני כל גיל אחר. מה שהופך הרצאה למומלצת עבור גמלאים הוא היכולת להעביר את ההרצאה מנקודת מבט ועניין של בני הגיל השלישי.

 

בגיל שבו אנו לא טרודים יותר עם ילדים קטנים ועבודה, מתפנה זמן רב לתרבות ותוכן שבמרוץ החיים לא תמיד הספקנו להגיע אליהם.

מעבר לפעילות החברתית חשוב מאוד עבור בני הגיל השלישי להעשיר את הדמיון,
הידע והסקרנות
, ואנו באחוזת בית רואים כיצד הרצאות מעניינות הופכות לעיתים לשיח של הימים הבאים. נושאי ההרצאות, כמו גם צורת ההגשה, מותאמים עבור בני הגיל השלישי, ומגוון ההרצאות החודשי שחלקו אף מתקיים בסדרות, מוכיח את עצמו כפעילות מרתקת ואהודה.

 

הרצאות מומלצות לגמלאים

לבני הגיל השלישי נושאי עניין רבים ומגוונים בדיוק כמו לבני כל גיל אחר. מה שהופך הרצאה למומלצת עבור גמלאים הוא היכולת להעביר את ההרצאה מנקודת מבט ועניין של בני הגיל השלישי ולכן, השילוב המנצח להרצאה מומלצת הוא: מרצה בעל ניסיון מול חתך הגיל, נושא מעניין, שעה נוחה לקיום ההרצאה ומקום נגיש ונוח בו אפשר להעביר את ההרצאה בריכוז ובנעימים.

בבתי דיור מוגן מובילים אמונה מחלקת התרבות על יצירת מגוון התכנים ובחירת המרצים, ניהול לוח הפעילויות היומי ומעקב אחר שביעות רצון הדיירים.

לבני הגיל השלישי שאינם חיים במסגרת דיור מוגן ניתן למצוא הרצאות מעניינות במתנ”סים ומתחמים עירוניים. ניתן להתעדכן על כך במחלקת התרבות של הרשות המקומית או במתנ”סים השכונתיים.

איפה מתקיימות הרצאות לגמלאים

ניתן למצוא פעילויות והרצאות לגמלאים במתנ”סים קרובים, מעונות יום לקשישים, ספריות קהילתיות, מוזיאונים וכדומה. מומלץ כי בני המשפחה יוודאו את קיום ההרצאה סמוך למועדה, יוודאו כי המקום נגיש ונוח לשהות עבור בני הגיל השלישי.

אם אתם גרים בדיור מוגן המשקיע בפעילויות תרבות ותוכן, תוכלו ליהנות מהרצאות בנושאים שמעניינים אתכם, במתחם הדיור המוגן בנוחות מקסימלית.

באחוזת בית רעננה פועלת מחלקת תרבות האחראית על שלל הפעילויות החודשיות והשנתיות. מדי חודש מופקת מערכת פעילויות מפורטת הכוללת מידע על כל הרצאות החודש. הרצאות אלו המועברות על ידי מיטב המרצים, משולבות בשעות מתאימות ומתקיימות באולמות נוחים, כדי להבטיח את הנאת הדיירים מההרצאה.

הייתם מעוניינים להגיע להרצאה כאורחים, להתרשם ולחוות בעצמכם?

לחצו כאן לצפייה בלוח הפעילויות החודשי. בחרו הרצאה, צרו קשר, ובואו להיות האורחים שלנו.

הרצאות לגמלאים – מחירים

מחיר הרצאה לגמלאים עומד בדרך כלל על כמה עשרות שקלים. בחלק מהמקומות ניתן לרכוש כרטיסיה במחיר מוזל יותר, או לרכוש מנוי לשנה מראש במחיר של כמה מאות שקלים.

הנושא כמובן מצריך בירור נקודתי תוך שימת דגש על הנושאים שהוזכרו קודם.

לדיירי דיור מוגן, כגון אחוזת בית ברעננה, ההרצאות ושפע הפעילויות החודשיות כלולות במחיר החודשי ופתוחות לכלל הדיירים המעוניינים. ייתכן וישנם בתי אבות בהם פעילויות אלו נחשבות לפעילויות בתשלום ומומלץ לברר זאת כחלק מבחירת בית הדיור המוגן.

נושאים מעניינים להרצאות עבור הגיל השלישי

אנו באחוזת בית רעננה פועלים באופן תדיר כדי למצוא את ההרצאות והמרצים הטובים ביותר. מניסיוננו, מצאנו את הנושאים הבאים כמעניינים מאוד עבור בני גיל הזהב:

  • היסטוריה מקומית (ארץ ישראל והמזרח התיכון) וכלל עולמית
  • סיפורים אישיים של אנשים שעברו חוויות יוצאות דופן
  • גיאוגרפיה – הרצאות על מקומות שונים בעולם
  • עולם האמנות, הקולנוע, המוסיקה והמחול
  • עולם התנ”ך והדתות
  • תרבויות שונות מסביב לעולם
  • תחום התקשורת

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן