בחירת בתי הורים – שאלות שיש לבדוק

אמא וביתה מחובקות ומחייכות

תהליך בחירת דיור מוגן ליקירכם יכול להיות מאתגר ולפעמים גם מהמם ומבלבל. למרבית המזל, היום יש מבחר של בתי הורים שמהם ניתן לבחור

 

חמש השאלות החשובות שיש לבדוק לפני שבוחרים באחד מאותם בתי הורים בארץ שיתאימו להורה שלכם:

תהליך בחירת דיור מוגן ליקירכם יכול להיות מאתגר ולפעמים גם מהמם ומבלבל. למרבית המזל, היום יש מבחר של בתי הורים שמהם ניתן לבחור. אבל מספר האפשרויות הגדול יכול להפוך את תהליך הבחירה לקשה הרבה יותר. ברגע שתצמצמו את האפשרויות, תוכלו להתמקד בשאלות החשובות. כך תוכלו לקבל החלטה על סמך מידע מבוסס.

השאלות שלהלן יעזרו לכם לעשות זאת.

  1. האם הדיור המוגן מספק חיים חיוניים, משמעותיים ומלאי עניין לדיירים?

דיור מוגן מאפשר לדיירים לשמור על אורח החיים שהם אוהבים, בכך שהוא מספק להם חיי חברה ערים, ועיסוק בפעילויות ובתחביבים שונים. דייר שמעדיף פעילות ספורטיבית ימצא באחוזת בית חוגי ספורט, חדר כושר ובריכת שחיה; ומי שמתעניין בשפות ימצא שהבית מתנהל בשתי שפות: אנגלית ועברית.

באחוזת בית יש 350 דירות שמאוכלסות על ידי 450 אנשים. לכן, הסיכוי ליצור חברויות חדשות הוא גבוה. כשאדם מוקף באנשים רבים ומעסיק את עצמו בשפע של פעילויות, הבדידות אינה מנת חלקו.

  1. מהם סוגי השירותים המוצעים לדיירים?

השירותים שמקבלים דיירי הבית בדיור מוגן הם חלק מיתרונותיו של הדיור המוגן:

  • שירות רפואי נגיש במשך 24 שעות ביממה. המרפאה נמצאת בתוך הבית ואפשר להגיע אליה במעלית.
  • שירותי ניקיון, כביסה ואחזקה – אם משהו מתקלקל, איש אחזקה יגיע לתקן.
  • חדר אוכל שבו מוגשות ארוחות טעימות ומזינות שמתאימות לאוכלוסיה המבוגרת.
  • מתקנים ופעילויות שונות.
  1. מהן העלויות של המגורים בדיור המוגן?

לפני שבוחרים בדיור מוגן חשוב לבדוק את החוסן הכלכלי של הבעלים. ברוב המקרים העלויות של הדיור המוגן תלויות ברמה של יחידת הדיור שנבחרה ובשירותים בהם מעוניין הדייר. העלות כוללת תשלום חד פעמי של פירעון נשחק ובנוסף תשלום חודשי שמכסה את עלויות השירותים שמעניק הדיור המוגן לדיירים.
באחוזת בית תוכלו למצוא מבחר של מסלולי תשלום וגדלים שונים של דירות (חדר אחד, שני חדרים ושלושה חדרים).

חשוב גם להבטיח שההורה יוכל להשתתף בפעילויות המהנות שמציע הדיור המוגן, כגון: מועדוני קריאה, טיולים, חוגים ושירותים נוספים שכרוכים בעלויות נוספות. כלומר, חשוב לדעת מראש מה כלול במחיר ומה מצריך תוספת תשלום.

  1. מהם הנהלים הנהוגים בדיור המוגן?

חשוב לוודא שאכן הבנתם את הנהלים. בקשו מההנהלה העתק של הכללים כדי להבטיח שהם ראויים וסבירים ומבוססים על צרכי ההורה. בדקו גם אם יש יוצאים מן הכלל לכללים אלה.

  1. האם ניתן לערוך סיור מוקדם בדיור המוגן?

זו אולי אחת השאלות החשובות ביותר שעליכם לשאול לפני שתקבלו החלטה סופית. הסיור הוא הכרחי שכן הוא ייתן לכם להזדמנות לראות את יחידת הדיור, כך שלא יהיו לכם הפתעות בהמשך בקשר למרחב המחייה של ההורה ולמידת הבטיחות שמספק המקום לדיירים. בעת הסיור בדקו גם את המיקום של הדיור המוגן. אחוזת בית קרובה לתחבורה ציבורית, לריאות ירוקות ולמרכז קניות.
סיור במקום ייתן לכם גם הזדמנות לראות את האינטראקציה של הצוות עם הדיירים, ואת היחס החם שהם מעניקים לדיירי הבית. באחוזת בית צוות סבלני ומקצועי בעל תודעת שירות גבוהה. אחוזת בית גם מציעה שבוע נופשונית להתנסות, במחיר אטרקטיבי. במסגרת זו המבקר נהנה משהייה בדירה, מארוחות ומכל הפעילויות שמציע הבית.

ההחלטה על דיור מוגן להורה שלכם אינה משימה קלה. באופן טבעי אתם רוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים ברמת הטיפול הטובה ביותר האפשרית. כאשר אתם בוחרים את הדיור המוגן, בססו את הבחירה על החלטות מושכלות. כך תוכלו להרוויח את השקט הנפשי שטמון בידיעה שההורה שלכם נמצא בידיים טובות והוא חי חיים חיוניים ומאושרים.

לקביעת פגישה בלתי מחייבת, צרו קשר עוד היום

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן