5 עצות זהב לילדים של גיל הזהב

זוג גימלאים יושבים על ספה עם מחשב וצופים ביחד

גיל הזהב יכול להיות גיל קסום במידה ודואגים נכון לצרכיו של האדם בתקופה הזו; התמיכה המשפחתית, המסגרת הנכונה בה הוא שוהה, ומצב בריאותו. ילדים רבים שהוריהם נמצאים בגיל הזהב לא תמיד מודעים למה צריך לעשות במצבים מסוימים ונשארים מודאגים וחסרי אונים. להלן 5 עצות שיסייעו לכם לקבל מעט מושג במצב החדש והלא מוכר ולדעת כיצד לפעול.

» כשאתם מרגישים שיש שינוי פתאומי או הדרגתי בתפקוד של הוריכם, כדאי לא להתעלם מהסימנים, מקרים מוכיחים שכשנותנים טיפול הולם בזמן הוא עשוי להאט משמעותית את קצב ההידרדרות וכך תדעו להיערך נכון לקראת השנים הבאות.

» מומלץ להתכונן לעתיד הבא לבוא, למגורים של האב או האם, למשל דיור מוגן. הנגישות שלכם שתהיה לכם גישה לביקורים תכופים, מקום שהוא ראוי ונכון עבורם ומספק את כל הצרכים שלהם. כדאי גם לבדוק אופציות כלכליות ולהיערך בהתאם, ברגע מסוים אולי תשקלו להיות שותפים לחשבון הבנק של הוריכם, או שתקבלו מהאב או האם ייפוי כוח, במידה ותצטרכו לסייע כשלא יתפקד באופן עצמאי.

» צרו קשר עם השירותים העירוניים בררו מה הם מעניקים לקשישים, שם יוכלו לתת תמיכה שכוללת מועדון גמלאים, מרכז יום לקשיש, לחצן מצוקה, שירותים של הקהילה, מתנדבים שיגיעו לתמוך בקשיש, אספקה של ארוחות ועוד. כמו כן תאמו עם העובד סוציאלי פגישה ותבדקו מולו את הזכויות שמגיעות להוריכם, ההנחות וכל ההטבות שההורה שלכם זכאי לקבל.

» יש היום עמותות וארגונים רבים שמסייעים ומספקים תמיכה לקשישים כמו : ניצולי שואה וחולים במחלות שונות. רצוי להיעזר בעמותות ובאירגוניים הללו במידת הצורך. כמו כן, יד שרה הוא גוף שניתן להיעזר בו גם.

» יהיה שלב שבו תדרשו להיות מקור תמיכה אינטנסיבי להוריכם. חשוב שתדעו זאת ותהיו ערוכים לקראת זה, אך עם זאת אל תשכחו שההורה שלכם הוא אדם מלא זכויות ויש לכבד כל רצון שלו ואת הזכות שבא הוא בוחר לחיות את חייו בשנים הבאות. יתכן שהוא יבחר הפוך ממה שאתם חושבים שנכון. חשוב שתגלו הרבה רגישות ותנסו יחד אתו להגיע לפתרון הולם ולא שהוא ירצה אתכם אלא ששניכם תהיו מרוצים מהבחירה.

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן