החלמה ושיקום אחרי ניתוח – בפאלאס רעננה

תמונת מחלקת מדיקל פאלאס רעננה

אחוזת בית מציעה שירות החלמה ושיקום אחרי ניתוח במסגרת בית אבות סיעודי מקצועי וחם המופעל במקום.

ניתוח הוא חוויה טראומטית לגוף, בין אם מדובר בניתוח הכרחי ובין אם בניתוח קוסמטי. בכל דרך שלא נתבונן בכך, ניתוח הוא פשוט הליך קשה לגוף האדם.

לפעמים נדרש לחולה זמן כדי לעבור תקופה של החלמה ושיקום אחרי ניתוח. תקופה זו יכולה להיות קשה גם לחולה וגם לבני המשפחה שלו.

לאנשים שעברו ניתוח קשה ובית החולים מצא אותם כשרים לצאת לביתם, אך עדיין אינם יכולים לחזור לחיים מלאים – יש אפשרות ליהנות מתהליך החלמה בבית שמציע תנאים ורמה של חמישה כוכבים במחלקה חדשה ומשודרגת שנבנתה בבית הדיור המוגן אחוזת בית.

אחוזת בית מציעה שירות החלמה ושיקום אחרי ניתוח במסגרת בית אבות סיעודי מקצועי וחם המופעל במקום. החלמה במסגרת טיפולית זו, עם צוות רפואי מקצועי ומסור שמשגיח יומם ולילה על המטופל, מעניקה למטופל תחושה של בטחון ומאפשרת לו החלמה באווירה של רוגע ובידיעה שהוא נמצא בידיים טובות.

שירות זה מיועד לאנשים שעברו ניתוח ומעוניינים לעבור את תקופת ההבראה בתנאים אופטימליים. כאמור, המחלימים זוכים לטיפול רפואי מסור שכולל השגחה רפואית, מנוחה, תרגול השרירים ושינוי תנוחת הגוף במידת הצורך, וכן שמירה על תזונה הולמת. השהות במחלקה היא לפי הצורך ואין תאריך שחרור שנקבע מראש.

בדרך כלל, במשך הימים והשבועות שלאחר הניתוח אחד הדברים שמטרידים את המטופלים הוא כיצד להחלים במהירות הרבה ביותר. כמובן שחלק גדול מתהליך הריפוי שלאחר הניתוח הוא תקופת מנוחה מספקת.

החלק האחר הוא ביצוע תרגילים קלים לפי מצוות הרופא כמו גם שינוי תנוחת הגוף לעיתים קרובות כדי לאפשר לשרירים להתחזק ולהחלים. פרט נוסף חיוני לתהליך ההחלמה הוא התזונה.

בימים שלאחר הניתוח הגוף רגיש יותר למחלות כמו דלקת ריאות או דלקת בדרכי השתן. לכן הגוף זקוק למערכת חיסונית חזקה שתוכל להתנגד למחלות ולסיבוכים אלה. תזונה נכונה תסייע לשיפור המערכת החיסונית של המטופלים כך שיוכלו להיות עמידים למחלות לאחר הניתוח.

למעשה, למזונות שאוכלים – גם לפני וגם אחרי הניתוח – יש תפקיד חשוב בקביעת מהירות ההתאוששות. לרוע המזל ולמרבה האירוניה, בתי חולים רבים מגישים לחולים לאחר ניתוח מזון שומני דל בחלבונים. מסיבה זו חשוב עוד יותר לקחת אחריות על התזונה שלאחר הניתוח. לדוגמה, לאכול מאכלים שמכילים ויטמין C שתורם לייצור קולגן, חומר שיש לו חלק בריפוי פצעים, בהאצת המערכת החיסונית והוא מרכיב חיוני בתהליך הריפוי.

בנוסף, לאחר ניתוח מומלץ לאכול ארוחות קלות ולעיתים קרובות, כדי לא לגבות מס כבד ממערכות הגוף ולא ליטול מהאנרגיה שדרושה לתהליך הריפוי.

למידע נוסף ולהזמנת מקום במחלקת ההחלמה המשודרגת, צרו קשר עוד היום

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן