להישאר בבית או לעבור לדיור מוגן: מה עדיף? – עזריאלי פאלאס

זוג שמח מצטלם בפאלאס

להישאר בבית או לעבור לדיור מוגן: מה עדיף?

שוקלים דיור מוגן מול להישאר בבית? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירות הדיור בגיל השלישי

כשיחסי הכוחות בין הורים לילדיהם משתנים והאחריות מתחלפת ביניהם, עולה השאלה לגבי אורח החיים של המבוגר בגיל השלישי והמשך הדיור. עם ההגעה לגיל השלישי, ההתלבטות הרווחת היא בין להישאר בבית, בסביבה הנוחה והמוכרת, אך לעיתים כזו שכבר לא משרתת את הצרכים של האדם ומשפחתו, לבין לעבור לדיור מוגן, סביבה חדשה שבתקווה תהפוך לבית אמיתי. אז מה עדיף, ואילו שיקולים כדאי לקחת בחשבון? על כך נדון בכתבה.

המשמעות של להישאר בבית בגיל השלישי

לא סתם אומרים שאין כמו בבית – המקום המוכר והאהוב, לרוב הוא המקום הנוח והבטוח לנו. השנים עוברות ואנו יוצרים הרגלים בתוך הבית, הסביבה כבר ידועה – איפה עושים קניות ואיך מקבלים את הדואר. כשמדובר בגיל השלישי, מעבר יכול להיות מורכב מאוד פעמים רבות הן מבחינה הפיזית, של אריזת כל הרהיטים והחפצים שנאגרו עם השנים, והן מהבחינה הנפשית של קיבוץ הזיכרונות ופרידה מהקירות שהיו לבית של שנים.

פעמים רבות מעבר מעלה חששות ופחדים רבים מול מה שלא מוכר וידוע, ולכן מבוגרים רבים מעדיפים להישאר בסביבה שטובה להם – בבית. בנוסף, המעבר מהבית למסגרת אחרת מעלה את המחשבה שעם המעבר נגמרת העצמאות של האדם, והוא יהיה נתון לחסדיו של המוסד אליו הוא עובר ולכן דווקא יעדיף להישאר אדון לעצמו בבית.

 

יחד עם זאת, הבדידות ולעיתים ההיערכות הנדרשת לטיפול ביתי, יכולים לדרוש משאבים מבני המשפחה שפעמים רבות אינם בנמצא. במקרים כאלו יש לקחת בחשבון את איכות חייו של המבוגר ומאיזו סביבה יפיק הכי הרבה תועלת.

 

המשמעות של מעבר לדיור מוגן

בין אם מדובר בבודדים ובין אם בזוגות, רבים מבני הגיל השלישי בוחרים לעבור לדיור מוגן ולהתחיל פרק חדש בחיים. איכות החיים שדיור מוגן מציע, התנאים המשודרגים, החברה והביטחון שתמיד יהיה מישהו מקצועי לצידך בכל עת – הם רק חלק מההיבטים שהופכים את המעבר לדיור מוגן לאטרקטיבי ומבוקש ביותר.

 

מבוגרים רבים שעושים את המעבר לדיור מוגן, מעידים על כך שהם מגלים את עצמם מחדש – מפתחים תחביבים חדשים, נחשפים לתחומי עניין מגוונים ומכירים את עצמם בפן החברתי והקבוצתי, לעיתים אחרי שנים של מגורים לבד או בזוג.

 

הרבה פעמים המעכב העיקרי לצעד כזה הוא ההיבט הכלכלי. דיור מוגן לרוב יהיה כרוך בהוצאה לא מבוטלת ובהתאם לכך, לא מעט נשאלת השאלה כמה עולה דיור מוגן כאשר מביעים עניין בתהליך, אך מחירי דיור מוגן משתנים בהתאם למקום ולשפע התנאים והאפשרויות שאותה מסגרת מציעה.

 

מתי עדיף לעבור לדיור מוגן על פני להישאר בבית?

לא מעט פעמים, ההתלבטות בין מעבר לדיור מוגן לבין הישארות במרחב הביתי, היא לא רק עניין של רצון אלא של צורך. כאשר אדם בגיל השלישי נזקק להשגחה רפואית צמודה, המעבר לדיור מוגן יכול להוות פתרון נפלא עבורו ועבור משפחתו ולהוריד מהם את המעמסה לדאוג לכך.

סיבה נוספת יכולה להיות כי האדם חי במרחב גדול מדי עבורו, אולי הבית בו גידל את משפחתו, וכעת אין לו צורך או יכולת לתחזק את החלל הגדול שמרגיש ריק לעיתים ויש רצון בשינוי סביבת מגורים או מעבר מבית משפחתי לדירה עירונית.

כמו כן, בשלבים אלו של החיים, לעיתים בני הגיל השלישי מאבדים את בני זוגם האהובים, ועלולים למצוא את עצמם בודדים ומתקשים. מעבר לדיור מוגן מעניק חיי חברה וקהילה עשירים עם מגוון של אנשים בגיל השלישי אשר נמצאים באותו שלב בחיים. במקרים כאלה, מעבר לדיור מוגן עדיף משמעותית מאשר להישאר בבית, היות שהוא נותן את המענה הבריאותי הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית.

 

עזריאלי פאלאס – כל היתרונות במקום אחד

ברשת בתי דיור מוגן, עזריאלי פאלאס, מבינים את הצרכים וההתמודדויות שהדייר החדש עובר, ולכן מציעים מגוון של פתרונות למעבר חלק ונטול חששות. המיקומים המרכזיים ברחבי הארץ של רשת הדיור המוגן היוקרתית, כמו תל אביב, רעננה ומודיעין, מאפשרים לדייר להרגיש שהוא לא מועתק מסביבת חייו בצורה מוחלטת, ויכול למצוא את עצמו בסביבה שעדיין קרובה לבית מגוריו הקודם או למשפחתו. יתר על כן, עזריאלי פאלאס מציעים לדיירי בני הגיל השלישי, דיור מוגן יוקרתי עם רמת שירותים גבוהה במיוחד.

מעבר לדירות המעוצבות והמותאמות אשר יוצרות חווית מגורים מדויקת, הדיירים של עזריאלי פאלאס נהנים מחיי תרבות עשירים, פעילויות מגוונות, מתקנים מהנים כמו בריכה, חדר כושר, מסעדות ועוד. גולת הכותרת של עזריאלי פאלאס, היא המעטפת של אנשי צוות מקצועיים ומומחים בתחומם, אשר זמינים עבור הדיירים בכל שעות היממה.

 

עזריאלי פאלאס מציעה גם מספר מסלולי מחירים על מנת לאפשר גמישות בתנאי התשלום. המסלולים  מורכבים בעיקר מדמי פקדון או כניסה ההולכים ונשחקים בשיעורים משתנים על פני תקופות זמן שונות, לצד תשלומים חודשיים עבור שירותים שונים שהדייר יקבל במסגרת דיור המוגן.

 

לבחירה להישאר בסביבה מוכרת ונוחה או להיחשף למקום ואווירה חדשים לצד חיי קהילה וחברה, שעוטפים ותומכים בהפגת הבדידות, יש את היתרונות והחסרונות שלה. פעמים רבות, השאלה אם לעבור לדיור מוגן מול להישאר בבית, טמונה בצורך של האדם בהשגחה רפואית מקצועית וביכולת של המשפחה להתגייס לטובת תמיכה וסיוע.

 

עם המעבר לדיור מוגן, ובפרט לקבוצת עזריאלי פאלאס, לא רק הדייר נהנה מאיכות חיים גבוהה, מפעילויות מגוונות, מתקנים שימושיים והשגחה רפואית צמודה, אלא גם בני משפחתו נהנים מביטחון, נחת וידיעה שהאהובים שלהם נמצאים במקום הכי טוב שיכול להיות – בבית שהוא הדיור המוגן.

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן