מה צריך לדעת על דיור מוגן במרכז ואיך לבחור?

תמונת על של פאלאס תל אביב ליד איכילוב

 מחפשים דיור מוגן במרכז הארץ? בואו ללמוד על היתרונות, החסרונות, ואיך תבחרו את המקום הנכון עבורכם בגיל השלישי

הביקוש לדיור מוגן במרכז הארץ גבוה מאוד, מסיבות רבות ומגוונות – חיי החברה העשירים, הנגישות לתחבורה ציבורית והקרבה למרכזים רפואיים, הם רק חלק מהסיבות שמביאות משפחות רבות להתעניין במגורים של דיור מוגן במרכז. ישנם לא מעט בתי דיור מוגן שמעניקים מגוון רחב של אופציות שיתאימו לכל האוכלוסייה, בין אם מדובר בדיור מוגן עם דגש רפואי ובין אם מדובר בדיור מוגן יוקרתי המתמקד באיכות חיים גבוהה במיוחד. כדי שתבינו איך ניתן לבחור את הדיור המוגן הנכון ביותר עבורכם ועבור היקרים לכם בגיל השלישי, הבאנו לכם מספר דגשים שיעשו לכם סדר.

מה מציע דיור מוגן במרכז?

הדיור המוגן שבמרכז הארץ מבוקש מכמה סיבות. העיקריות שבהן הן הקרבה למרכזים הרפואיים שבמרכז הארץ וחיי הפנאי והתרבות העשירים שמתאפשרים בסביבה הקרובה. הצורך בבתי חולים במרחק קרוב לבית, חשוב מאוד עבור בני הגיל השלישי הזקוקים לעיתים קרובות לטיפולים רפואיים. כמו כן, הצורך בחיים מלאים בבילוי וחברה, אשר מקלים על הבדידות שחווים בגיל השלישי.

מעבר לכך, במרכז הארץ ישנה רשת תחבורה ציבורית מפותחת מאוד, הכוללת אוטובוסים, רכבות ומוניות שעבור אזרחים ותיקים שאינם תמיד מסוגלים לנהוג ברכב פרטי, היא המפתח לצאת מהבית, לבקר משפחה וחברים ולהתאוורר.

איך לבחור דיור מוגן במרכז הארץ – הקריטריונים לבחינה

ההיצע לדיור מוגן במרכז הארץ הוא רחב יחסית וכתוצאה מכך, ישנן לא מעט אופציות שיכולות לתת מענה הולם בעת בחירת דיור מוגן. כדי להבין מה מידת ההתאמה הנכונה ביותר בין המוסד הרלוונטי עבורכם או עבור בני המשפחה שלכם, חשוב לקחת בחשבון את הקריטריונים הבאים:

  • נוחות הגישה למקום – נגישות עבור בני הגיל השלישי היא אחד האלמנטים המשמעותיים ביותר כשמדובר במגורים ובאיכות חיים. לכן, חשוב לבחור מקום שקל להגיע אליו, הן ברכב פרטי והן בתחבורה ציבורית.
  • קרבה לשירותים חיוניים – בשלבים מאוחרים יותר של החיים, הגישה לשירותים חיוניים נחוצה לא רק מהצורך לנוחות חיים, אלא גם במקרים דחופים שבהם זמן משחק תפקיד. כשאתם פונים לדיור מוגן, חשוב לבחור מקום שיכול להציע לכם גישה נוחה לשירותים חיוניים אלה, כמו טיפולים רפואיים, בתי מרקחת, בנקים ובתי חולים. עזריאלי פאלאס מספק רבים מהשירותים הללו In-house, כמו מרפאות מקצועיות המציעות טיפול והשגחה רפואית, בית מרקחת ואפילו שירותי בנק ניידים. מעבר לכך, כל בתי הדיור המוגן ברשת מצויים בקרבת חנויות ומרכזים מסחריים המציעים לא רק מקום של בילוי אלא גם מענה לצרכי היומיום ורוב הבתים אף במרחק נסיעה קצר ממרכזים רפואיים או בתי חולים.
  • נוחות הגישה עבור בני המשפחה וחברים – אמנם דיור מוגן הוא מקום שעשיר בחיי חברה ותרבות, אך גם למשפחות המבקרות יש חלק משמעותי בהנאות החיים בגיל השלישי, ולכן חשוב לבחור מקום שקל לבני משפחה וחברים לבקר בו.
  • הבטיחות הסביבתית – אחד הדברים שמקלים על אורח החיים ומעניקים את האפשרות לחיות חיים שלווים הוא הביטחון האישי. במיוחד עבור בני הגיל השלישי, חשוב לבחור מקום שנמצא בסביבה בטוחה שבה הם יכולים להרגיש שמורים ומוגנים. כמו כן, יש לא מעט בתי דיור מוגן אשר מציעים אבטחה 24/7 להרגשת ביטחון מקסימלית לאורך כל שעות היממה.
  • דירות מרווחות ומאובזרות – הדירות בבתי הדיור המוגן לרוב מתוכננות בקפידה על מנת לספק לדיירים נוחות מקסימלית ותחושת בית חמימה. בעת הבחירה בדיור מוגן, חשוב להרגיש את בתי הדיור המוצעים, לשים לב אם הדירות מרווחות, מוארות ומאובזרות בכל הנדרש, כולל מטבחון, חדר רחצה מותאם ועוד.
  • שירותי הסעדה – ברוב בתי הדיור המוגן ניתן גם ליהנות משירותי הסעדה איכותיים המורכבים מארוחות מפנקות ומגוונות, המותאמות לצרכי התזונה השונים של הדיירים, זאת במקביל לאפשרויות הבישול העצמי שמציעות יחידות הדיור. שימו לב שהתפריט המוצע בבית הדיור המעניין אתכם, מציע מגוון מנות המותאמות לתזונה הנכונה לגיל השלישי והתחשבות בדרישות תזונתיות מיוחדות.
  • פעילויות חברתיות ותרבותיות – בבתי דיור במרכז יש מגוון רחב של פעילויות חברתיות ותרבותיות המוצעות לדיירים, ביניהן חוגים, הרצאות, טיולים, ערבי בידור ועוד. פעילויות אלו מעודדות אינטראקציה חברתית, תחושת שייכות ורווחה נפשית. רצוי לבדוק מהן הפעילויות המוצעות במרכז שמעניין אתכם ומה מידת החיבור שלכם לתוכן המוצע. בעזריאלי פאלאס, למשל, מתקיימת פעילות חברתית ותרבותית ענפה הכוללת טיולים מאורגנים ברחבי הארץ ולחו"ל, יציאה למוזיאונים, קונצרטים, הצגות תיאטרון, זאת לצד הרצאות, חוגים ופעילויות ספורט שניתנים בבתים עצמם.

עזריאלי פאלאס: המיקום המנצח

עזריאלי פאלאס היא רשת בתי דיור מוגן מהמובילות בישראל, שמרכזיה ממוקמים במיקומים אסטרטגיים במרכז הארץ. הייחודיות של רשת הדיור המוגן הזו טמונה בדגש שניתן על יוקרה, איכות חיים ושפע של חיי חברה. עזריאלי פאלאס מציעה בתי דיור מוגן הנמצאים במרכז הארץ, בקרבת מוסדות רפואיים, שירותים ציבוריים, ומוסדות תרבות ופנאי. כך למשל, בית דיור מוגן ״עזריאלי פאלאס תל אביב״ נמצא בלבה של העיר, במרחק הליכה מכל מרכזי התרבות והבילוי ובסמיכות לבית חולים "איכילוב" ולכביש איילון, מה שמקל מאוד על הגישה אליו מכל רחבי הארץ. דוגמא נוספת היא ״עזריאלי פאלאס רעננה״ הצמוד לפארק הירוק והפסטורלי של העיר, ובמרחק הליכה ממרכזי התרבות, הבילוי והקניות. מעבר לכך, בכל בתי עזריאלי פאלאס תמצאו גם שירותים ומתקנים ברמה הגבוהה ביותר, וכן קהילה תומכת ומסגרת חברתית פעילה.

 

דיור מוגן במרכז הפך במרוצת השנים לנושא שמשפחות רבות מביעות בו עניין רב. הקרבה למקומות מרכזיים, הנגישות לשירותים חיוניים, חיי החברה העשירים והקהילה שנוצרת בין כותלי המקום – הם סיבות מעולות לבחור בדיור מוגן כמקום להעביר בו את השנים המאוחרות של הגיל השלישי.

 

״עזריאלי פאלאס״ היא רשת בתי דיור מוגן שממוקמת בנקודות אסטרטגיות שונות במרכז הארץ, העונות על כל התנאים הללו. המיקום המוצלח, רמת הדיור הגבוהה והתנאים המפנקים, הם לא האיכויות היחידות שהופכות את אותה לרשת מומלצת במיוחד, אלא גם העובדה שהדיירים שלה מרגישים שהם בבית.

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן