גודל גופן

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה

חשיבות ההחלמה

החלמה – התאוששות לגוף ולנפש

החלמה מניתוח או מאשפוז אינה מותרות. בעבר נהגו לחשוב שהחזרה לשגרה במהירות המרבית היא התרופה הטובה ביותר. היום כבר יודעים שההחלמה חשובה לא פחות מהניתוח, וכי יש לאפשר לגוף ולנפש תקופת התאוששות מיוחדת, שבה שמים דגש על חיזוק המערכות והכנתן להמשך חיים רגילים ובריאים, מרכז החלמה.

ראיון עם פרופסור משה מיטלמן, המנהל הרפואי של הפאלאס מדיקל.

"ניתוח או אשפוז לאחר מחלה הם טראומה לגוף, ובמידה רבה גם לנפש. מצב היוצר לחץ נפשי ועומס רגשי רב. אם לא נכין את עצמנו כהלכה ובהדרגה לשגרה שאחרי בית החולים, ונמהר לשוב לפעילות – ייצא שכרנו בהפסדנו.
הגוף זקוק להתאוששות מן הטראומה, שבמהלכה יצא באופן חלקי או מלא מכלל פעילות, ואילו הנפש זקוקה גם היא לגישור על המשבר, שיש לו היבטים רגשיים רבים.

מרכזי החלמה:

בעבר נהגו המחלימים לנפוש ב"בתי הבראה" לאחר אשפוז או ניתוח. חסרונם העיקרי של בתי ההבראה היה שלא ניתנו בהם שירותים רפואיים, שלעתים קרובות המחלים עדיין זקוק להם בעזבו את בית החולים (השגחה רפואית, עזרה סיעודית, תרופות, טיפולי פיזיותרפיה סדירים וכו,).

מי צריך את זה?
מחלקת ההחלמה נועדה בעיקר (אבל לא רק) לשלוש קבוצות של חולים:

הקבוצה הראשונה – חולים אחרי ניתוח לב (אשר מקבלים אצלנו תוכנית מסודרת לשיקום חולי לב).

הקבוצה השנייה – חולים אחרי ניתוח אורתופדי, למשל החלפת מפרק ירך, (אשר אינם מעוניינים בשיקום מסודר במוסד שיקומי מוגדר ובוחרים להחלים אצלנו בפאלאס מדיקל).

הקבוצה השלישית – חולים אחרי אשפוז קשה – חולה שמחלים מדלקת ריאות קשה או אחרי ניתוח גדול. חולים אלה אמנם מיועדים לשחרור לביתם אחרי הניתוח והאשפוז הממושך, אך עדין מעוניינים בהשגחה, תחושה של ביטחון וכמובן בידיעה שהם עדיין בפיקוח רפואי צמוד ואישי.

כל אלו יכולים לראות בפאלאס מדיקל מקום ראוי להחלמה בדרך מבית החולים ועד הבית.

מוזמנים לקרוא בנוסף: סיעודי רפואי

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה