מה היתרונות של דיור מוגן? – עזריאלי פאלאס

סבתא וביתה מחייכות ומחובקות

מחיי קהילה ועד שקט נפשי: מה היתרונות של דיור מוגן?

מה זה בדיוק דיור מוגן, במה הוא שונה מבתי אבות ומהם יתרונותיו הגדולים? וגם: דיור מוגן יוקרתי בעזריאלי פאלאס – לבחור עכשיו בחיים הטובים

העלייה המתמשכת בתוחלת החיים במדינות העולם המערבי, בשילוב עם שיפור דרמטי באיכות החיים מעבר לגיל 70, שינו לחלוטין את האופן שבו אנחנו תופסים ומדמיינים סביבה מתאימה, בריאה ומהנה לבני הגיל השלישי. ממוסדות כמו בתי אבות, שעוברים אליהם רק אם חולים וזקוקים להשגחה רפואית, ראינו תנועה כמעט אבולוציונית לבתים לדיור מוגן ובהמשך גם לדיור מוגן יוקרתי, שבהם המיצוי העצמי וההנאה של הדיירים ניצבים במרכז, מתוך הנחת יסוד שהם, הדיירים, מצויים בעיצומו של אחד השלבים הכי משוחררים, אקטיביים ומרגשים בחייהם.

 

מה זה בעצם דיור מוגן?

דיור מוגן הוא סביבת מגורים ייחודית לאנשים מבוגרים, הממוקמת בדרך כלל בלב אזור מגורים איכותי ובסמוך למרכזי תרבות, מסחר ובריאות. הדיירים בדיור המוגן נהנים, כפי שנפרט בהמשך, ממענה הוליסטי לצרכיהם הפיזיים, הרפואיים, החברתיים והתרבותיים.

בניגוד לבתי אבות, שבהם רבים מהדיירים מוגבלים בתנועה, סיעודיים ולפעמים אפילו תשושי נפש, בדיור המוגן הדיירים עצמאים ואינם זקוקים כמעט לעזרה. הדיירים בדיור המוגן, שמשלמים באופן פרטי על הזכות להצטרף למתחם המגורים, קובעים לעצמם במידה רבה את סדר היום, חיים בדירות מעוצבות ברמה גבוהה ונהנים מחיי קהילה תוססים.

מה היתרונות של הדיור המוגן?

לחיים בדיור מוגן, על אחת כמה וכמה בדיור מוגן יוקרתי, יש יתרונות רבים.  נתייחס לבולטים שבהם:

1. חיי קהילה 

אומרים שלא טוב היות האדם לבדו – והאמת הזו רק מתחדדת בגיל הזהב, בו רבים מועדים לתחושות בדידות ואף דיכאון, שעלולות להוביל גם להידרדרות במצב הבריאותי. כאן נכנס לתמונה הדיור המוגן: חיי קהילה עוטפים, בליווי צוות שכל הזמן מעודד השתתפות באירועים חברתיים, מונעים את הבידוד החברתי ויוצרים תחושת בחירה נעימה. הדיירים יודעים שהם יכולים לבחור בכל רגע נתון אם להיות ביחד או לבד, האם להשתתף בפעילויות החברתיות-תרבותיות המגוונות או לעדיף זמן איכות עם בני משפחתם היקרים, או עם עצמם

2. פעילות תרבותית ענפה

הבתים של דיור מוגן יוקרתי מציעים לדייריהם מבחר עצום של פעילויות חברה ותרבות, אבל מקפידים להניח לדיירים לבחור מה מתאים להם ומתי. בעצם היכולת לבחור בין שלל הרצאות, סדנאות, סיורים מוזיקליים, אתגרים אינטלקטואליים ופעילויות חברתיות, הדיירים זוכים גם בתחושת עצמאות שמחזקת אותם מאוד. הוסיפו לכך דיור ברמה גבוהה מאוד, אוכל טעים ובריא וצוות נעים ואדיב – וקיבלתם סביבה עשירה ומפנקת שאנשים עומדים בתור כדי להצטרף אליה.

 

3. סמיכות למרכזים עירוניים 

בתים לדיור מוגן ממוקמים על פי רוב בסמוך למרכזי קניות, מסחר ותרבות, כמו גם על יד מוסדות רפואיים גדולים ומרפאות שיכולים לסייע לדיירים בעת הצורך. הקרבה הזו נוחה מאוד לדיירים ומעשירה את חייהם.

 

4. שירותי תחזוקה וטיפול במטלות היומיום 

תשכחו מהשגרה המתישה של תחזוקת הבית עם ניקיונות, כביסה, הדחת כלים, קניות או החלפת נורות. דיירי הדיור המוגן פטורים מכל זה, זה הזמן שלהם להשלים את רשימת קריאה, צפייה והאזנה נשכחות שאף פעם לא הגיעו אליהן. זה גם הזמן שלהם למצוא או לטפח תחביבים, לתכנן טיול גדול בחו"ל ולבלות עם הנכדים האהובים. בקיצור, לעשות סוף סוף את כל הדברים שבאמת רצו לעשות ואף פעם לא הספיקו.

 

5.בטיחות ואבטחה 24/7

בעיקר בימים אלה, כולנו רוצים להרגיש בטוחים. האבטחה הצמודה והחיים במסגרת קהילתית במתחם מגורים מאפשרים בדיוק את זה ומעניקים לדיירי הדיור המוגן ביטחון אישי ברמה גבוהה ביותר.

 

 6. השגחה רפואית מסביב לשעון

למרות כל האמור ביתרונות קודמים, חשוב להדגיש כי שגרת החיים בדיור המוגן מתנהלת  עם רשת ביטחון רפואית מקצועית ביותר, בהשגחה ומעקב צמודים אחר מצבם של כל הדיירים.  כל הדיירים בדיור מוגן מקבלים תוכנית טיפול רפואי אישית שנבדקת ועוברת כל הזמן הערכות מחדש על ידי הצוות, בניסיון לאתר כל שינוי מוקדם ככל האפשר ובכך לשפר את אפשרויות הטיפול. הדיירים בדיור מוגן יודעים שאם יחול חלילה שינוי כלשהו במצבם הבריאותי, הם נמצאים במקום הכי טוב ומתאים לחוות זאת. במקום להישלח למסגרת לא מוכרת, הם נשארים במתחם המגורים המוכר, מטופלים על ידי אותם אנשי צוות ויכולים לשמור על המעגל החברתי והחברים בדיור המוגן.

 

 7. טיפוח הקשר עם בני המשפחה

החיים בדיור מוגן מאפשרים לכל הדיירים לשמור על קשר הדוק עם משפחותיהם – ילדים, נכדים ונינים ואף מעודדים זאת. הצוות מעודד את בני המשפחה להגיע לבקר באופן תכוף וקבוע, ומקפיד לשתף אותם בערבי שישי ובאירועים חגיגיים בדיור המוגן. ברשת הדיור המוגן עזריאלי פאלאס הדירות ערוכות במיוחד לאירוח בני משפחה ואפילו נערכות קייטנות קיץ לנכדים, בידיעה ששמירה על הקשר הזה היא אחד הדברים החשובים ביותר לדיירים.

 

עזריאלי פאלאס: לבחור בחיים הטובים

ברשת הדיור המוגן היוקרתי, עזריאלי פאלאס, תוכלו להצטרף לאחת מארבע קהילות נפלאות במבחר מיקומים מנצחים ברחבי המדינה: תל אביב, רעננה, מודיעין או להבים – ובקרוב גם ראשון לציון. כל הבתים בעזריאלי פאלאס ממוקמים באזורים מרכזיים, בקרבת מרכזי בילוי ותרבות וכוללים דירות פרימיום מעוצבות שתוכננו בקפידה לנוחות והנאת הדיירים.
לצד זאת מציעה הרשת גם חיי חברה ותרבות עשירים במיוחד, הכוללים הופעות, חוגים, הרצאות, כנסים, מועדון כושר וספא. לרווחת הדיירים, הרשת מציעה גם ארוחות גורמה מגוונות ומשובחות וצוות מקצועי ואדיב עם חיוך תמידי ונכונות לעזור בכל מה שצריך.

 

 לסיכום

הפתרון ההוליסטי שמציע הדיור המוגן לדייריו, מיטיב לא רק עם הדיירים עצמם, אלא גם עם בני משפחותיהם שאוהבים אותם ודואגים להם. אין תחליף לידיעה שההורים המבוגרים מצויים בידיים טובות, בטוחות ומקצועיות – ונהנים ממגוון פעילות חברתיות, אוכל מצוין, תנאי מגורים מעולים ויחס אדיב.

הכתבות הבאות

דילוג לתוכן