גודל גופן

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה

בדידות בגיל השלישי ואיך היא נפתרת בפאלאס רעננה

בגיל מבוגר יותר אנשים מאבדים את בני זוגם, חברים קרובים הולכים לעולמם, והמלייה החברתי שהיו קשורים אליו הולך ומתמעט. אנשים אלה יכולים למצוא מוצא ממצוקת הבדידות בעזיבת הבית הפרטי ומעבר למגורים במסגרת של דיור מוגן.

| 15.12.16

אתם מתקרבים לפרישה מהעבודה. אתם רגילים לחיים פעילים, לפגוש אנשים ולהשתמש ביכולת השכלית שלכם. מה תעשו אחרי שתסיימו את העבודה?

עבור אנשים רבים התשובה היא ללמוד לשחק ברידג’. הברידג’ הוא משחק קלפים שדורש ריכוז רב ושומר על מוח פעיל וערני. במהלך המשחק לומדים עוד ועוד כל הזמן ואין סיכוי שתהפכו למשועממים. אבל מה באשר לאנשים שאינם פעילים בתחום זה? כיצד יוכלו להמשיך להיות פעילים לאחר שיפרשו מהעבודה? מה יעשו כשימצאו את עצמם מתעוררים כל בוקר ליום חדש שבו הם לא נדרשים לעשות דבר…
אנשי מקצוע מדווחים שבדידות בגיל השלישי היא אחד הגורמים העיקריים לדיכאון בקרב אוכלוסיה זו. הדיכאון מוביל גם לפגיעה בבריאות הפיזית ובסופו של דבר אף למוות. כדי שאדם מבוגר יוכל להמשיך ליהנות מחייו חשוב מאד להרחיק ממנו את הבדידות.
בגיל מבוגר יותר אנשים מאבדים את בני זוגם, חברים קרובים הולכים לעולמם, והמלייה החברתי שהיו קשורים אליו הולך ומתמעט. לפעמים אף לא נותר לאדם ולו חבר אחד לרפואה. אנשים אלה יכולים למצוא מוצא ממצוקת הבדידות בעזיבת הבית הפרטי ומעבר למגורים במסגרת של דיור מוגן.

דיור מוגן לחיים בריאים

היום, גם אנשים רבים בגילאים יחסית צעירים, כמו בסוף שנות החמישים ובתחילת השישים, מחליטים לאחר שפרשו מהעבודה ולאחר שהילדים יצאו מהבית – לעזוב את הבית הישן והטוב ולעבור להתגורר במסגרת של דיור מוגן. אנשים אלה מחפשים חיי חברה, רוצים לשמור על אורח חיים פעיל ועל מעורבות קהילתית ומבקשים להמשיך להשתתף בפעילויות תרבותיות וחברתיות שונות שהדיור המוגן מציע לדייריו. יש סיכוי גדול יותר שאנשים אלה, שמרחיקים מעליהם את הבדידות, ימשיכו לחיות חיים בריאים ומאושרים עד סוף ימיהם.

גורם נוסף שמשפיע על אנשים מבוגרים לבחור להתגורר בדיור מוגן הוא החשש לביטחונם האישי והבריאותי. חשש מתמיד מפני גורמים עוינים ומפני הפחד להיקלע למצוקה בלי שאיש יבוא לעזרתם, מגביר את החרדות ואת הנטייה לדיכאון.

בדידות בקרב קשישים – מה לגבי הביטחון?

ידוע לכל שאנשים מבוגרים שמתגוררים לבדם בבית עלולים להפוך לקורבן למעשי אלימות וונדליזם ועלולים גם להזדקק לעזרה במקרה חירום ומצוקה (למשל, כתוצאה מנפילה או מעידה שכה אופיינית לאנשים מבוגרים). אם הם מתגוררים בגפם, ייתכן שאיש לא יבוא לעזרתם בעת מצוקה.

מתוך התפיסה שרואה חשיבות רבה בהרחקת הבדידות מחייהם של אנשים מבוגרים, מציעה פאלאס רעננה דיור מוגן שמספק לדיירים חיים מוגנים ושירותי בריאות זמינים 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע. בפאלאס רעננה המבוגרים חשים שלוות נפש גדולה יותר מאשר אותם מבוגרים שממשיכים להתגורר בביתם הפרטי.
כדי להרחיק את הבדידות ואת הדיכאון, אחוזת בית מציעה לדייריה גם מבחר של פעילויות חברתיות ותרבותיות, חוגים בתחומים שונים שבהם כל דייר יכול למצוא עניין, וחיי קהילה וחברה שלא משאירים אף אדם מחוץ למעגל החברה. בפאלאס רעננה הדייר המבוגר מתעורר בבוקר בחדווה. יום מלא פעילות עומד בפניו, והוא עומד לפגוש חברים רבים שמתגוררים יחד איתו באותו בית עצמו ולהשתתף במגוון של חוגים ופעילויות.
גם הצוות המסור ער כל העת למצבו של כל דייר ודייר ומקפיד לוודא שהמצב הנפשי והפיזי של כל אחד מהדיירים תקין, ואם מישהו זקוק לעזרה, הוא יקבל אותה באופן מקצועי ומיידי.
למידע נוסף, צרו אתנו קשר

צור
קשר >

תודה!
ההודעה שלכם התקבלה
בהצלחה